آخرین اخبار

شبکه نمایش همراه با ایستوود و تروفو

09:00:25 1395/02/12


شبکه نمایش سیما اردیبهشت ماه سه فیلم جدید را پخش می‌کند. این شبکه همچنین آثاری از ایستوود و تروفو را در قالب سینما کلاسیک روی آنتن خواهد برد.

به گزارش ایسنا، «یادداشت‌های یک سامورایی»، «27 متر بر ثانیه برف» و «شتاب» عناوین فیلم‌های جدیدی است که در اردیبهشت ماه از شبکه نمایش پخش می‌شود.

«یادداشت‌های یک سامورایی» داستان سامورایی جوان با نام شوزابورو دانو است که مامور به مراقبت از آکیا تودا است. آکیا تودا به خاطر قتلی که انجام داده محکوم به مرگ است و در همین حین مشغول نوشتن تاریخ ارباب بزرگ آن ناحیه است. شخصیت تودا باعث می‌شود شوزابورو به انجام قتل توسط وی مشکوک شود و شروع به تحقیق در مورد این موضوع کند.

«27 متر بر ثانیه برف» محصول سال 2006 کشور سوئد که در کوه‌های سر به فلک کشیده این کشور اتفاق می‌افتد، داستان گروهی است که به خاطر بوران و برف به کلبه ای در ارتفاعات پناه می برند. در شب اول اقامت یکی از افراد گروه کشته می شود و حالا همه به دنبال قاتلی هستند که در بین آنها حضور دارد. این فیلم جنایی و درام در سال 1939 و در بحبوحه جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد.

فیلم «شتاب» با بازی اولگا کوریلنکو بازیگر اوکراینی و مورگان فریمن که در آفریقای جنوبی اتفاق می افتد از دیگر عناوین شبکه نمایش برای نوروز سال 95 است. فیلم، داستان برخورد سارقی حرفه‌ای به نام آلکس فارادی با بازی کوریلنکو است که تحت تعقیب سازمانی ناشناس قرار گرفته است.

سینما کلاسیک این هفته شبکه نمایش همراه با ایستوود و تروفو

«راه های افتخار»، «بازرس کلوزو»، «جوزی ولز» اثر کلینت ایستوود، «فارنهایت 451 » ساخته فرانسیس تروفو، «غروب تبهکاران»، «آسمان زرد» اثر ویلیام ولمن و نیکلاس نیکلبی فیلم‌های منتخب این هفته برنامه سینما کلاسیک هستند.

کلینت ایستوود کارگردان، بازیگر و تهیه کننده مطرح سینما که چهره خشک و جدی او از نماد های سینمای کلاسیک است. مخصوصا با حضور در سه گانه وسترن اسپاگتی سرجیو لئونه یعنی به خاطر یک مشت دلار و به خاطر چند دلار بیشتر و خوب، بد، زشت. ایستوود پس از پایان دوره طلایی حضورش در سینمای وسترن بیشتر رو به کارگردانی آورد و آثاری چون نابخشوده، هری کثیف، عزیز میلیون دلاری و گرن تورینو از آثار مطرح اوست.

«جوزی ولز» محصول 1976 آمریکا، که نامزد یک جایزه اسکار نیز بوده است، جزو آثاری است که ایستوود علاوه بر کارگردانی در آن نیز به ایفای نقش پرداخته است. فیلم «جوزی ولز» روز دوشنبه 13 اردیبهشت ساعت یک بامداد از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

فرانسیس تروفو از کارگردانان پیشتاز سینمای موج نوی فرانسه و سازنده فیلم هایی چون «400 ضربه»، «آخرین مترو» و «اتاق سبز» است. پیش از این آثار یاد شده این کارگردان از برنامه «سینما کلاسیک» شبکه نمایش پخش شده است و این هفته نیز یکی دیگر از آثار شناخته شده تروفو با نام «فارنهایت451»، برای پخش در نظر گرفته شده است.

فیلم داستانی فانتزی دارد و دوره‌ای را روایت می‌کند که بشر کتاب را مضر می‌داند و شروع به سوزاندن کتاب‌ها می کند. فیلم نامزدی جوایزی چون بهترین بازیگر مرد جایزه بفتا و نامزدی بهترین کارگردانی فیلم ونیز را در کارنامه دارد و بسیار توسط منتقدان تحسین شده است. سه شنبه 14 اردیبهشت ساعت 1 بامداد بیننده این فیلم از شبکه نمایش باشید.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی