آخرین اخبار

بازگشت سیامک صفری با دو اثر کمدی

09:00:01 1401/01/27


به گزارش ایسنا، این بازیگر و کارگردان تئاتر بعد از چند سال دوری از صحنه، این روزها مشغول تمرین دو نمایش «سودولوس» از آثار پلوتوس و «بالابر» نوشته پینتر است و قصد دارد بعد از طی کردن مراحل دریافت مجوز، این دو نمایش را در تماشاخانه سپند روی صحنه بیاورد.

صفری برای اجرای این دو نمایش، خود نمایشنامه «سودولوس » را که یک اثر کمدی است، بازنویسی کرده و نمایشنامه پینتر را هم با برداشتی آزاد از این اثر اجرا خواهد کرد.

نمایشنامه «بالابر » که بیشتر با عنوان «بالابرغذا» شناخته می‌شود، داستان طنزآمیز و تفکربرانگیز دو قاتلی است که در زیرزمین، منتظر آمدن هدف بعدی‌شان هستند. اما داستان اصلاً به شکلی معمول و قابل انتظار پیش نخواهد رفت. این نمایشنامه یکی از تحسین شده‌ترین آثار پینتر است.

صفری قصد دارد این دو نمایش را اردیبهشت ماه و به طور همزمان در سالن شماره یک تماشاخانه سپند روی صحنه بیاورد.

او پیش از این هم نمایش‌های «گور خواب‌ها»، «سر میز شام»، «لامبورگینی ۱ و ۲»، مونولوگ «بام تهران» را به عنوان کارگردان روی صحنه برده است.

تماشاگران تئاتر در دو دهه اخیر بازی‌های به یادماندنی این بازیگر را در نمایش‌هایی همچون «شکار روباه»، «خاطرات و کابوس‌های جامه‌دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان فراهانی»، «در مصر برف نمی‌بارد»، «می سی سی پی نشسته می‌میرد»، «شب‌های آوینیون»، «دن کامیلو»، «شوایک»، «همسایه آقا»، «آقای اشمیت کیه»، «منهای دو»، «اهل قبور»، «رومولوس کبیر»، «مردی برای تمام فصول» و ... به یاد دارند.

تازه‌ترین حضور او در سینما نیز به بازی در فیلم «خون شد» بازمی‌گردد.

صفری که دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر است، سال‌هاست علاوه بر فعالیت هنری به آموزش هنرجویان نیز مشغول است.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی