آخرین اخبار

آغاز هزار و یک شبِ شهرزاد با محمد رحمانیان

09:02:19 1401/01/22


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، «هزار و یک شبِ» شهرزاد فصلی جدید در این مجموعه است که میزبان رویدادهایی نظیر نمایشنامه خوانی آثار جدید، رونمایی از آثار چاپ شده جدید، پنل علمی و رخدادهایی ویژه خواهد بود.

 تئاتر شهرزاد با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در ادامه مسیر برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای جدید، برای حمایت از نمایشنامه‌نویسان حرفه‌ای و دانشجویان ادبیات نمایشی، در گام نخست با دعوت از محمد رحمانیان نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر برای رونمایی و خوانش نمایشنامه‌های«عوت به مراسم اسید پاشی» و «آدامسخوانی» دوره اول این رویداد را آغاز کرد.

این رویداد هنری در ادامه نیز با دعوت از هنرمندان این عرصه به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت .

در این برنامه که شامگاه شنبه ۲۰ فروردین ماه برگزار شد، محمد رحمانیان با همراهی مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی، اندیشه فولادوند و فرزین محدث قسمت‌هایی از این دو نمایشنامه را اجرا کردند.

رحمانیان درباره دو متن نمایشی خود گفت: «دعوت به مراسم اسید پاشی» سال ۱۳۹۱ در ونکوور کانادا برای یک مونولوگ نوشته شد. اما تنها یک بار در تهران، در باغ موزه‌ی زندان قصر و در روزهای پایانی اسفند ۹۲ روخوانی شد واین دومین بار است که به مناسبت انتشار نمایشنامه، روخوانی می‌شود.

او افزود: نمایشنامه‌ی «آدامسخوانی» نیز در زمستان ۱۳۹۴ برای اجرا درگالری آریانا نوشته شد و البته تابستان سال بعد نیز در تماشاخانه‌ی ایرانشهر روی صحنه رفت. این بار نیز، به بهانه‌ی انتشار نمایشنامه، قطعاتی از آن را، با همراهی مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی، اندیشه فولادوند و فرزین محدث برایتان بازخوانی می‌کنیم.

دو نمایشنامه‌ی « دعوت به مراسم اسیدپاشی» و «آدامسخوانی» از سوی انتشارات «خانه‌ی کاغذی» و زیر نظر الناز اسماعیلی منتشر شده است. در توضیح پشت جلد این کتاب آمده است: دو نمایشنامه‌ی این کتاب، با همه‌ی تفاوت‌هایشان در یک چیز مشترک هستند؛ و آن عبور از اشکال رایج درام‌نویسی برای رسیدن به شگردهای نمایشی غیر متداول است.

ویژه برنامه هزار و یک شب در قالب رپرتوآر با مدیریت محسن میرزاخانی هرشب ساعت ۲۳ در سالن شماره۳ شهرزاد برگزار می‌شود و آثار متنوعی از ماتیودولاپورت تا اسماعیل خلج در آن خوانش می‌شود.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی