آخرین اخبار

شب سینمای ایران در بلغارستان برگزار شد

09:01:32 1400/10/30


به گزارش ایسنا، نصیری، کاردار سفارت کشورمان، در این مراسم ضمن اشاره به سابقه دیرینه روابط دیپلماتیک و  فرهنگی میان دو کشور، وجود اشتراکات فرهنگی را مهمترین نقطه قوت روابط دو کشور دانست که نقش مهمی در فراهم نمودن زمینه توسعه روابط در سایر زمینه ها دارد و عنوان داشت که هر ساله با برگزاری رویدادهایی از جمله شب سینمای ایران تلاش می شود تا مردم دو کشور را بیش از پیش با فرهنگ و هنر یکدیگر آشنا نمود.
کاردار سفارت کشورمان در پایان ضمن اشاره به سابقه حضور فیلم های ایرانی در بلغارستان به معرفی فیلم های ایرانی حاضر در این دوره از جشنواره پرداخت.
در حاشیه شب سینمای ایران نمایشگاهی از صنایع دستی کشورمان در معرض دید عموم قرار گرفت که با استقبال حضار روبه رو شد. همچنین با چای و شله زرد ایرانی از میهمانان و حاضرین پذیرائی به عمل آمد.
در این دوره از جشنوراه فیلم منار 8 اثر از کشورمان حضور دارند. فیلم «آتابای» ساخته نیکی کریمی، «بی‌همه چیز» محسن قرایی، «روزی روزگاری در ایران» ساخته غلامرضا جعفری محصول مشترک ایران و افغانستان، «کلاغ‌ها» ساخته نقی نعمتی، «وقت چیغ انارها» به کارگردانی گراناز موسوی محصول مشترک ایران، افغانستان و استرالیا،‌ «لاک پشت و حلزون» به کارگردانی محسن رضایی، «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان و مستند «این من نیستم» ساخته سعید قلی پور فیلم‌هایی هستند که در این جشنواره نمایش خواهند داشت.
انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی