آخرین اخبار

ایوب خان مهمان ویژه جشنواره آیینی سنتی شد

09:00:06 1400/09/20


به گزارش ایسنا، ۵ نمایش در بخش صحنه‌ای و ۹ اثر در بخش میدانی، شنبه ۲۰ آذر ماه در پنجمین و آخرین روز از برگزاری بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اجرا خواهد شد. 

نمایش «تصویر مصور مظفری» نوشته اصغر گروسی و کار وحید نفر از تهران ساعت ۱۵، نمایش «توراندخت» نوشته برتولت برشت و کار مرتضی برزگرزادگان از تهران ساعت ۱۶، کتاب «نمایش در ایران» نوشته بهرام بیضایی با دراماتورژی و کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی از تهران ساعت ۱۷، نمایش «خانواده آقای هاشمی» به نویسندگی و کارگردانی علی عامل هاشمی از تهران ساعت ۱۸ و نمایش «ایوب خان» نوشته و کار امیر دژاکام از تهران ساعت ۱۹، از طریق سامانه‌های تیوال و تلویزیون تئاتر ایران به شکل پخش آنلاین اجرا خواهند شد و به مدت ۲۴ ساعت از زمان اعلام شده، تماشای این نمایش‌ها برای علاقمندان به صورت رایگان امکان‌پذیر است.

همچنین در این روز، نمایش «آیین ترکه‌بازی» نوشته رضا رفیعی و کار پروانه شیبانی از یاسوج ساعت ۱۵:۳۰ با مدت زمان ۲۰ دقیقه، شبیه‌خوانی «نبرد سرکش» به شبیه‌گردانی امیر سلیمانی‌مقدم از تهران ساعت ۱۶ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و نمایش «سیاتش» نوشته و کار محمود دهقان‌هراتی از کرج ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۴۰ دقیقه در پهنه فرهنگی هنری رودکی اجرا می‌شوند.

پنجمین روز از جشنواره، تماشاخانه سنگلج از ساعت۱۸:۳۰ تا۲۰ میزبان نقالی «فرامرزنامه» کار داود معینی‌کیا از تهران، خیمه شب‌بازی «بارگاه سلیم خان» کار حسین ربیعی از تهران، موسیقی عاشیق کار جبار یوسفی از تهران و سیاه‌بازی «دردسر مبارک» کار حمید مرادی و هادی شیرمحمدی از تهران است.

بر این اساس نمایش «آیین ترکه‌بازی» نوشته رضا رفیعی و کار پروانه شیبانی ساعت ۱۱ در ایستگاه مترو تئاترشهر و ساعت ۱۶:۳۰ در ایستگاه مترو جهاد اجرا خواهد شد. 

اختتامیه بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی ۲۱ آذر ماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی