آخرین اخبار

آغاز رقابت پنج فیلم ایرانی در نیوزلند

09:03:00 1400/08/13


به گزارش ایسنا، «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی، «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌اف، «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری، «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی و «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی پنج فیلمی هستند که در این فستیوال به نمایش در می‌آیند.
جشنواره بین المللی نیوزلند در دوازده  شهر این کشور به طور همزمان برگذار می‌شود که مهمترین  آنها ولینگتون پایتخت نیوزلند است. این جشنواره از سال ۱۹۷۰ تا به امروز بعد از پنجاه و یک سال برگزاری، به یکی از جشنواره مهم فیلم تبدیل شده است و هرسال تعداد قابل توجهی از مهمترین فیلم‌های سال را به نمایش می‌گذارد.
علاوه بر این پنج فیلم، اکران آثاری چون «قدرت سگ» به کارگردانی جین کمپین، «دست خدا» به کارگردانی سورنتینو، «تیتان» به کارگردانی ژولیا دوکورنو، «گزارش فرانسوی» به کارگردانی وس اندرسون، «خاطرات» ساخته ویراستاکول و «منطقه سیزده پاریس» به کارگردانی ژاک اودیار تنها بخشی از برنامه جذاب این فستیوال هستند.
نیوزلند که از کشورهای موفق در مهار همه‌گیری کرونا بوده ابتدا بخش اوکلند را به دلیل ترس از شیوع این بیماری از برنامه هایش حذف کرد اما  سرانجام اعلام شد که سایر نمایش‌ها به شکل سال‌های قبل از سر گرفته می‌شود.

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی