آخرین اخبار

فلسطین غریبه را به اسکار فرستاد

09:01:14 1400/08/02


به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین، کمیته‌ای مستقل از سینمای فلسطین تحت نظارت وزارت فرهنگ این کشور در نهایت فیلم «غریبه» اولین ساخته «امیر فخرالدین» از منطقه اشغال شده بلندی‌های جولان را به عنوان نماینده رسمی فلسطین در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و چهارمین دوره جوایز اسکار معرفی کرد.

این فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و موفق به کسب جایزه بهترین طراحی تولید از این رویداد سینمایی شد.

«غریبه» یکی از فیلم‌های جشنواره فیلم قاهره نیز هست که در بخش هفته منتقدان این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود. داستان این فیلم در روستایی کوچک در بلندی‌های جولان روی می‌دهد و روایتگر زندگی یک پزشک بدون مجوز است که با بحرانی وجودی دست به گریبان شده و حوادثی برای او در مواجهه با یک مجروج جنگی سوری روی می‌دهد.

این چهاردهمین باری است که سینمای فلسطین در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز سینمایی اسکار شرکت می‌کند.

تاکنون 58 کشور نماینده خود را در برای رقابت در اسکار 2020 معرفی کرده‌اند. آخرین مهلت معرفی نماینده رسمی کشورها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار، اول نوامبر (۱۰ آبان) است. نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می شود. 

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی