آخرین اخبار

واکنش منتقدان آمریکایی به فیلم اصغر فرهادی

09:00:28 1400/06/21


به گزارش ایسنا، روزنامه «وال‌استریت ژورنال» در مطلبی بر فیلم‌های مطرح سال در این روزنامه، از  «قهرمان» به عنوان فیلمی با  داستانی قدرتمند نام می برد و «جو موگنسترن» منتقد فیلم این نشریه در مطلب خود نوشت: «۱۰ سال پیش «جدایی» پدیده تاثیرگذار جشنواره‌ی تلوراید بود و امسال فرهادی با «قهرمان» بازگشته. در روایت فرهادی، داستانی با لحن طعنه‌آمیز، به‌جا و مناسب، فوق‌العاده پیچیده و به شکل مرموزی تکان‌دهنده از یک‌ مرد، پسر و خانواده‌اش را شاهد هستیم که شهرت چندگانه‌اش با چیزی که در ابتدا به نظر می‌آید تنها یک دروغ کوچک باشد، لکه‌دار می‌شود». 

«مارک السن»، منتقد لس‌آنجلس تایمز  نیز در واکنش به فیلم «قهرمان» نوشت: «جالب است که فیلم‌های فرهادی به قدری خوب ساخته می‌شوند که من واقعا نمی‌دانم درباره‌شان چه بگویم. قهرمان از این نظر که در ابتدا به سمت یک مشکل اخلاقی تغییر جهت می‌دهد اما بعد شخصیت‌ها کار عجیبی انجام می‌دهند (همان‌طور که آدم‌های عادی) که باعث می‌شود فیلم را به زندگی نزدیک کند، بسیار جذاب است».

«مت نجیلا» نویسنده وبسایت «Next Best Picture» نیز نوشت: «قهرمان اصغر فرهادی یک قصه‌ی پرکشش درباره خطوط بین حقیقت و دروغ، غرور و تحقیر، درست و غلط است. امیر جدیدی بسیار خوب ظاهر شده و بازی‌اش به شکل همدلانه‌ای نشان می‌دهد یک عمل ساده مهربانانه چطور می‌تواند به یک موضوع پیچیده و استرس‌آور تبدیل شود.»

جان هورن نیز در شبکه رادیویی «KPCC» با اشاره به «قهرمان» به عنوان فیلمی بسیار تاثیرگذار گفت: «من مدام از توانایی فرهادی در تبدیل اتفاق‌های معمولی زندگی به داستان‌های غیرمعمولی و جذاب، حیرت‌زده می‌شوم.»

ساخته جدید و فارسی‌زبان فرهادی که با حضور امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی در کنار جمعی از بازیگران بومی در شهر شیراز مقابل دوربین رفته در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم «کن» رونمایی شد و در نهایت جایزه بزرگ هیات داوران را از این رویداد سینمایی دریافت کرد.

«قهرمان» اخیرا به جشنواره‌های لندن، تورنتو، سارایوو در بوسنی و هرزگوین، ملبورن استرالیا، افق‌های نو در کشور لهستان و دوویل فرانسه نیز دعوت شده است. 

 کمپانی آمازون این فیلم را ار تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۷ دی‌ماه) در سینماهای آمریکا و از ۲۱ ژانویه از سوی سامانه نمایش آنلاین آمازون پرایم اکران می کند. 

انتهای پیامتله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی