آخرین اخبار

کدام عروسک‌ها نوروز به تلویزیون می‌آیند؟

07:45:11 1393/12/10


شبکه‌های مختلف سیما در فاصله کمتر از یک ماه مانده به آغاز سال جدید، در حال آماده‌سازی برنامه‌های نوروزی برای کودکان هستند و در این بین برنامه‌های عروسکی از جذابیت‌های ویژه‌ای برای کودکان و حتی بزرگسالان برخوردارند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، عروسک‌های کلاه قرمزی، پسرخاله، پسرعمه‌زا، فامیل دور و پسر فامیل دور، ببعی، جیگر، آقوی هم ساده، لطفاً و عزیزم ببخشید، دختر همسایه، دیبی از «مجموعه‌ی کلاه قرمزی»، پنگول و چرا از مجموعه‌ «رنگین‌کمان» و عروسک نارنجی از مجموعه‌ی «گل‌آموز» نوروز 94 به تلویزیون می‌آیند.

کلاه قرمزی 93

*** کلاه قرمزی چه زمان به تلویزیون می‌آید؟

مجموعه نوروزی «کلاه قرمزی و آقای مجری» چند سالی است که در ایام نوروز مهمان خانه‌های ما می‌شود. این مجموعه در سال‌های اخیر همواره با اخباری درباره پخش شدن یا نشدنش در نوروز، علاقمندانش را تا آخرین روزهای سال نگران کرده و البته در نهایت به پخش رسیده است و هر سال یک عضو جدید را معرفی می‌کند که از آن جمله می‌توان به فامیل دور، پسر عمه زا، آقای همساده، دختر همسایه، دیبی، عزیزم ببخشید اشاره کرد.

شبکه دو اعلام کرده که عروسک‌گردان‌ها و صداپیشه‌های «کلاه قرمزی» هم اکنون در آرامشی حرفه‌ای مشغول تمرین نهایی هستند و به‌زودی ضبط این مجموعه تلویزیونی آغاز می‌شود.

زمان پخش سری جدید مجموعه «کلاه قرمزی» در ۲۲ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از پنجم فروردین ‌ماه اعلام شده است.

حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، دنیا فنی‌زاده، مرضیه محبوب، امیرسلطان احمدی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی، محمد لقمانیان، محمد بحرانی، عیسی یوسفی‌پور، احسان کرمی و ... از جمله صداپیشگان این مجموعه هستند.

مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» به کارگردانی ایرج طهماسب بیش از ۲۰ سال است تولید می‌شود.

کلاه قرمزی

«کلاه قرمزی» یکی از محبوب‌ترین عروسک‌های چند نسل مخاطبان است که هر سال با اتفاقات تازه‌ای به تلویزیون می‌آید تا قصه‌ای متفاوت از زندگی عادی مردم روایت کند. این شخصیت با صدای حمید جبلی همراه است.

آقای مجری (با بازی ایرج طهماسب) تنها شخصیت ثابت غیر عروسکی در مجموعه‌های کلاه‌قرمزی است.

پسرخاله (با صدای حمید جبلی) از شخصیت‌هایی است که از اولین مجموعه در کنار کلاه‌قرمزی حضور داشته است و پسرخاله کلاه‌قرمزی است.

پسرعمه‌زا (با صدای محمدرضا هدایتی) اولین بار در کلاه قرمزی ۸۸ به عنوان پسرعمه کلاه‌قرمزی معرفی شد و سپس در کلاه قرمزی ۹۱ و کلاه قرمزی ۹۲ نیز حضور داشت. او همچنین نقش کلیدی در کلاه قرمزی و بچه ننه داشت. پسرعمه‌زا پسربچه‌ای روستایی است.

فامیل دور (با صدای بهادر مالکی) یک مرد میان‌سال است که شغل وی دربانی است. این شخصیت از برنامه کلاه قرمزی ۹۰ وارد مجموعه‌های کلاه‌قرمزی شد.

ببعی شخصیتی عروسکی که در نوروز 90 وارد مجموعه کلاه قرمزی شد. تسلط وی بر زبان انگلیسی باعث جذابیت این کارکتر است.

جیگر دومین شخصیت حیوان این برنامه است در سال ۹۱ وارد این برنامه شده است که حساسیت این کاراکتر بر حیوان بودن او و برخی اتفاقات باعث جذابیت آن شده است. البته این شخصیت در مقطعی دچار حاشیه شد.

کلاه قرمزی

هم ساده یا آقوی هم ساده (با صدای محمد بحرانی) از برنامه کلاه قرمزی ۹۱ وارد مجموعه‌های کلاه قرمزی شد. هم ساده مردی میانسال و اهل شیراز است. با وجود بلاهای زیادی که به سر هم ساده می‌آید او همیشه می‌خندد. تحقیقاتی که اخیرا انجام شده مشخص می‌کند که علت بدشانسی‌های آقوی هم ساده ناشی از سکه‌ای موسوم به «سکهٔ شانش» است و شخصی که این سکه را همراه داشته باشد (اعم از کلیهٔ اشخاص حقیقی و حقوقی) بلاهایی بر او وارد می‌شود که از حداقل، خوردن کتک مفصل تا حداکثر، برخورد شهاب‌سنگ از کهکشان آندرو مدا متغیر است.

عزیزم ببخشید فرزند لطفاً است و این شخصیت را احسان کرمی صدا پیشگی می‌کند. نقش او در این برنامه آوردن وسایل از آشپزخانه یا همان آشپزخانه داری است که دقیق بودن او در این مسئله او را جذاب میکند.

پسر فامیل دور شبیه پدر با موها و ابروهای مشابه و کمی سبیل که برای نوزاد عجیب است. او علاقه‌ی زیادی به «پستونک» دارد!

عروسک‌های نوروزی

*** پنگول و چرا در نوروز 94

برنامه «رنگین کمان» ویژه نوروز 94، کاری از گروه کودک و نوجوان شبکه پنج است که با عروسک‌ «پنگول» که صداپیشه‌ی آن هومن حاجی عبدالهی است و «چرا» مهمان خانه‌ها می‌شود.

عروسک «چرا» سال 81 به برنامه «رنگین کمان» آمد و حال و هوای تازه‌ای به این برنامه داد.

عروسک «چرا» با صداپیشگی آزاده مویدی‌فرد میان بچه‌ها محبوب شد. عروسک «چرا» تا سال 84 در تلویزیون حضور داشت. تا این‌که بعد از تغییرات در این برنامه عروسک‌های جدید وارد شدند. بعد از گذشت هشت سال این عروسک راهی برنامه‌های شبکه تهران شد.

ویژگی عروسک «چرا» پرسشگر بودنش است و همین مساله باعث شد تاثیر زیادی روی رفتار بچه‌ها بگذارد. برنامه بچه‌ها بیایید تماشا به کارگردانی نگار استخر، تهیه‌کنندگی هانیه شیرازی، اجرای پیمان فاطمی، صداپیشگی آزاده مویدی‌فرد و عروسک‌گردانی سیما بخشنده تولید و پخش می‌شود.

عروسک‌های نوروزی

عروسک «پنگول» برنامه رنگین کمان هم اگر امروز محبوبیت خاصی در بین کودکان دارد، شاید یکی از مهمترین دلایل آن صداگذاری خاص هومن حاج عبداللهی است.

این برنامه در 15 قسمت 60 دقیقه‌ای ویژه نوروز 94 تهیه و تولید خواهد شد و از نیمه‌های اسفند ماه نیز تولید آن شروع می شود.

این ویژه برنامه متناسب با حال و هوای نوروز برای کودکان تولید می‌شود و عروسک‌های پنگول و چرا به همراه دیگر بازیگران این مجموعه در آن حضور دارند.

دعوت از مهمان، گزیده‌ای از برنامه‌های نوروز دهه 60، وله و ... از آیتم‌های رنگین کمان نوروزی است.

عروسک‌های نوروزی

*** نارنجی شخصیت عروسکی گل آموز

گل‌آموز شخصیت عروسکی به نام «نارنجی» دارد. این شخصیت از سرزمین ناشناخته آمده و تلاش می‌کند محیط پیرامون خود را بشناسد که جستجوهای او برای بچه‌ها جذاب خواهد بود.

برنامه‌ی گل‌آموز که در شبکه آموزش ساخته می‌شود شامل بخش‌هایی از جمله بخش آموزش مشاعره به بچه‌ها، بخش آشنایی با حیوانات و ... است.

این برنامه با اجرای سارا روستاپور و حامد زحمتکش، تهیه‌کنندگی سارا روستاپور و کارگردانی قناعتیان در حال تولید است.تله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی