در سینما و تئاتر چه خبر است؟

09:03:02 1395/10/08


به گزارش ایسنا، در ادامه سلسله برنامه‌های شنبه‌های فیلم - تئاتر پردیس سینمایی چارسو، نمایش «رقص کاغذ پاره‌ها» به نویسندگی و کارگردانی محمد یعقوبی بعد از 17 سال اکران می‌شود.

این نمایش در سال 78 در مجموع تئاتر شهر به روی صحنه رفت و در آن بازیگرانی همچون پانته آ بهرام، امیر جعفری، هومن برق نورد، رحیم نوروزی، نرمین نظمی، محمدرضا حسین زاده، ریما رامین فر و ... ایفا نقش کردند.

علاقمندان می توانند فیلم – تئاتر «رقص کاغذ پاره‌ها» را روز شنبه11 دی ماه 95 ساعت 18 در پردیس سینمایی چارسو به تماشا بنشینند.

اعلام اسامی فیلم‌های هفته‌ی کردی «سنه‌دژ»

اسامی فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند به نمایش درآمده در نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در شهر سنندج اعلام شد.

«ستار چمنی‌گل» دبیر نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در مورد انتخاب آثار به نمایش درآمده در این رویداد سینمایی گفت: نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» غیررقابتی است، و تنها آثار در آن به نمایش درمی‌آید؛ در بخش آثار رسیده از اقلیم کردستان عراق، خسرو سینا، سالم صلواتی، توفیق امانی، ستار چمنی‌گل و ویدا صالحی انتخاب فیلم‌ها را بر عهده داشتند و از تعداد ٣٧ فیلم رسیده از اقلیم کردستان، تعداد ١٤ فیلم را انتخاب نمودند.

وی در مورد انتخاب فیلم‌های ایرانی برای نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» گفت: به زعم انتشار فراخوان و درخواست از فیلمسازان محترم، با توجه به محدودیت فیلم‌های رسیده و همچنین سال تولید؛ انتخاب آثار، توسط شرکت «ستاک فیلم» انجام شد و هیئت انتخاب نامبرده، صرفا زحمت انتخاب فیلم‌های اقلیم کردستان عراق را بر عهده داشتند.

مدیر شرکت سینمایی «ستاک فیلم سنندج» در ادامه اظهار داشت: طی تصمیمی که این شرکت برای این رویداد فرهنگی گرفت در بخش فیلم‌های ایرانی با توجه به محدودیت کمی و کیفی و همچنین سال تولید، اولویت با فیلم‌هایی قرار گرفت که یا اکران نشده‌اند و یا دارای جوایز ملی و بین‌المللی در دو سال اخیر هستند. همچنین در خصوص اکران فیلم‌های سینمایی نیز تصمیم بر این شد که بنا به محدودیت وقت، تنها فیلم‌های اقلیم کردستان به نمایش گذاشته شود که کمتر توسط علاقمندان به سینما در ایران مشاهده شده‌اند تا مجالی برای دیدن آنها فراهم گردد.

دبیر نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در پایان تأکید کرد: امیدوارم در سال ٩٦ که نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» توسط شرکت سینمایی «ستاک فیلم» برگزار می‌شود؛ پذیرای کل فیلم‌های دوستان و همکاران ارجمند باشیم.

اسامی فیلم‌های بلند سینمایی که در روزهای برگزاری نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» در سنندج به نمایش درمی‌آیند عبارتند از: فیلم سینمایی «جایی برای بازی» به کارگردانی «شوکت امین کورکی» محصول مشترک اقلیم کردستان و ژاپن، فیلم سینمایی «پیش از باریدن برف» به کارگردانی «هشام زمان» محصول مشترک کشورهای نروژ و آلمان، فیلم سینمایی «بیکس» به کارگردانی «کارزان قادر» محصول کشور سوئد.

اسامی فیلم‌های کوتاه سینماگران اقلیم کردستان عراق که در این رویداد سینمایی انتخاب شده‌اند، عبارتند از:«خانه و کلید» به کارگردانی «شوان عطوف»، «دالیا» به کارگردانی «شاخه‌وان عبدالله رحیم»، «آلان» به کارگردانی «محمد صالح حاجی»، «سرزمین گمشدگان» به کارگردانی «هه‌وراز محمد»، «اولین داستان» به کارگردانی «دانا کریم»، «داستان‌های پس از جنگ» به کارگردانی «سرور مه‌هدین»، «رکورد» به کارگردانی «هه‌وراز محمد»، «زمانی برای من» به کارگردانی «مریوان ابراهیم»، «من سامی‌ام» به کارگردانی «که‌ی به‌هار»، «رییس» به کارگردانی «رزگار حسین» و «مسی بغداد» به کارگردانی «سهیم عمر خلیفه».

اسامی فیلم‌های کوتاه و مستند سینماگران استان کردستان که برای نمایش در نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» انتخاب شده‌اند، عبارتند از: «آب یخ» به کارگردانی «جلال ساعدپناه»، «جایگاه» به کارگردانی «ماشاالله محمدی»، «چمدان خیس» به کارگردانی «اشکان احمدی»، «سهمی از سهم» به کارگردانی «کاوه جاهد»، «مردی که یادش می‌رفت نفس بکشد» به کارگردانی «سامان حسین‌پور»، «عشق، سینما، زندگی» به کارگردانی «پرویز رستمی»، «میعادگاه» به کارگردانی «اشکان ساعدپناه»، «ناتمام به شدت هر چه تمامتر» به کارگردانی «آزاد محمدی»، «گهواره» به کارگردانی «زانیار لطفی»، «طناب» به کارگردانی «آذر منصوری»، «74» به کارگردانی «ستار چمنی‌گُل»، «آینه‌های پریده رنگ» به کارگردانی «سالم صلواتی»، «خانه سفید» به کارگردانی «ارسطو مفاخری»، «دوزخ» به کارگردانی «برهان احمدی» و «آپارتمان مورچه‌ها» به کارگردانی «توفیق امانی».

نخستین هفته بین‌المللی فیلم کُردی «سنه‌دژ» با همت شرکت سینمایی «ستاک فیلم سنندج» به مدیریت «ستار چمنی‌گُل» و «ویدا صالحی» و با حمایت مالی بانک صادرات ایران، مدیریت شعب استان کردستان و همچنین با حضور مسئولان فرهنگی و هنری و سینماگران اقلیم کردستان عراق و هنرمندان استان کردستان با نمایش فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند و با همکاری تعدادی از ارگانهای استان کردستان در روزهای 14 تا 17 دی ماه سال جاری در پردیس سینمایی «بهمن» در شهر سنندج در استان کردستان برگزار می‌شود.

«ایستگاه اتمسفر» تحویل دفتر جشنواره فیلم فجر شد

فیلم سینمایی ایستگاه اتمسفر اولین ساخته بلند سینمایی مهدی جعفری تحویل دفتر جشنواره فجر شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، فیلم سینمایی «ایستگاه اتمسفر» که در نقاط مختلفی از تهران فیلمبرداری شده است، به صورت همزمان تدوین و آماده شده است. اکنون نسخه بازبینی فیلم تحویل دفتر جشنواره فجر شده و مراحل فنی آن در حال آماده سازی نهایی است. 

در این فیلم محسن کیایی، رویا افشار، شاهرخ فروتنیان، ژاله صامتی، آناهیتا افشار و سوگل قلاتیان بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «اتمسفر هوای زمین را دارد و ما هوای همدیگر را...»

فیلم «سه حرفی،هشت عمومی» متقاضی فیلم فجر 

فیلم «سه‌حرفی، هشت عمودی» به نویسندگی و کارگردانی وحید بیطرفان تحویل دفتر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر شد.

«سه‌حرفی هشت عمودی» اثری اجتماعی در قالب روانشناسی (سایکودرام) است که به زندگی زوجی می‌پردازد که دچار طلاق عاطفی شده‌اند.

 مهران هادی، نیلوفر پارسا، عرفان میدانلو، فاطیما درستکار، فاطمه جوان بختی، صفا صوفی سیاوش، حسام‌الدین آریان فر و پرستو خوش‌حساب و  (با حضور) رضا بیطرفان از بازیگران این فیلم هستند.

در خلاصه داستان «سه‌حرفی هشت عمودی» آمده است: پویانِ زمانی، که استاد دانشگاه فلسفه است ،قصد دارد جدولی فلسفی طراحی کند تا بتواند راه درست زندگی را به مردم بیاموزد. ‎ این در حالی است که زندگی خصوصی پویان و بهار دچار بحران است.

از عوامل اصلی این پروژه  می‌توان به تهیه‌کننده:وحید بیطرفان، مجری طرح حسین صفریان بحری، مدیر فیلم‌برداری پویان مقدم، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز حسین صفریان بحری، دستیار دوم کارگردان یوسف کاظمی، طراح صحنه و لباس کیارش قوام زاده، طراح گریم کوروش علیزاده، مدیر صدابرداری اشکان پورتاجی،طراحی و ترکیب صدا پارسا عاشقان ، موسیقی سجاد راد ، منشی صحنه فروغ غیاثوند، عکاس مجید فلاحی، فواد زائری، مدیر تولید رضا بیطرفان، مدیر تدارکات آرش تاجیک، مدیر مالی مینا احمدی پور و امور مالی واداری عباس ستایش و مشاور رسانه‌ای مطهره کشاورز اشاره کرد.

انتهای پیام تله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی