بزرگداشت مجید برزگر در جشنواره فیلم کوتاه تهران

09:11:20 1395/08/15


به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، به پاس حضور موثر مجید برزگر در حوزه فیلم کوتاه، بزرگداشت و مرور آثار این هنرمند در سومین روز سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار می‌شود.

در این برنامه چهار فیلم کوتاه «دوست، افسانه»، «کوچه‌های باد»، «تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار» و «راه رفتن در مه» به کارگردانی مجید برزگر روز پنجشنبه 19 آبان از ساعت 17:30 تا 19 آثاری هستند که در این برنامه روی پرده می‌رود.

مجید برزگر متولد 1351 در همدان، نویسنده، کارگردان، عکاس، تهیه کننده و مدرس سینما است. او که دیپلم گرافیک، لیسانس کارگردانی و فوق لیسانس ادبیات دراماتیک دارد عضویت در هیئت مؤسس انجمن فیلم کوتاه ایران، ریاست هیئت مدیره‌ انجمن فیلم کوتاه ایران از 1389 تا 1395، عضویت در کانون کارگردانان سینمای ایران، عضویت در هیئت های انتخاب و داوری در جشنواره های فیلم داخلی و بین المللی و برگزاری نمایشگاه های انفرادی عکس و نقاشی را در کارنامه دارد.

از تجربیات مجید برزگر می‌توان به کارگردانی فیلم های کوتاه و نیمه بلند «اکران زندگی»، «دوست، افسانه»، «جنبش واژه زیست»، «فیلمی کوتاه درباره انتظار»، «کابوس وحشتناک من»، «مه در خانه»، «کوچه های باد»، «تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار»، «راه رفتن در مه» و آثار مستند «سیاه مثل غربت»، «همچون در یک آیینه»، «حرفه: سینماگر»، «روشنایی های شهر» و «سوگ و سرود» و همچنین تهیه کنندگی آثار کوتاه و نیمه بلند «سکوت»، «تناولی به روایت تناولی»، «مکالمه»، «تنازع»، «مه در خانه»، «هنوز نه»، «وال ها» و «مسافر» اشاره کرد.

کارگردانی فیلم های سینمایی «فصل باران های موسمی»، «پرویز» و  «یک شهروند کاملا معمولی» و تهیه کنندگی آثار سینمایی «پریدن از ارتفاع کم»، «ممیرو»، «والدراما»، «داستان خانواده فرشچی» و «بتادین» نیز در کارنامه برزگر به چشم می‌خورد.

مجید برزگر تا کنون برای فیلم‌های کوتاه و سینمایی‌اش جوایز متعدد داخلی و بین المللی دریافت کرده است.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبیری فرید فرخنده کیش برگزار می‌شود.

انتهای پیام تله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی