آخرین اخبار

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

09:04:28 1395/07/06


وحید جلیلوند و پوریا حیدری اوره از شانزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» سوئد جایزه گرفتند.  
به گزارش ایسنا، جشنواره «یاری» که همه ساله درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های حاضر در جشنواره را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف می‌کند، برگزیدگان این دوره‌اش را اعلام کرد.
تندیس بهترین فیلم کوتاه جشنواره به نظریه یادگیری اجتماعی ساخته پوریا حیدری اوره رسید و پگاه آهنگرانی به نمایندگی از وی جایزه را دریافت کرد.

تندیس بهترین فیلم سینمایی جشنواره نیز به چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت به کارگردانی وحید جلیلوند اهدا شد و پژمان بازغی به نمایندگی از جلیلوند جایزه را گرفت.

امسال پگاه آهنگرانی، پژمان بازغی، محمد شایسته و مهدی سلطانی مهمان‌های ویژه «یاری» بودند.

شانزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» به مدیریت شیدا شفیعی؛ با همکاری و حمایت خبری «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در روزهای ٢۴ و ٢٥ سپتامبر در دو شهر اپسالا و استکهلم سوئد برگزار شد.

فیلم سینمای ایران در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم آبوجا به روی پرده خواهند رفت.

فیلم‌های «جزیره رنگین» ساخته خسرو سینایی، «قول» ساخته محمدعلی طالبی، «تا آمدن احمد» ساخته صادق صادق دقیقی و «حکایت عاشقی» ساخته احمد رمضان‌زاده در جشنواره بین‌المللی فیلم آبوجا به نمایش در می‌آیند.

جشنواره بین‌المللی آبوجا یکی از بزرگترین رویدادهای سینمایی انگلیسی زبان در غرب آفریقا محسوب می‌شود، از تاریخ 13 تا 16 مهر در کشور نیجریه برگزار می شود.

پیش از این، از طریق پخش بین‌المللی این بنیاد، فیلم‌های «جزیره رنگین» در جشنواره‌های ونکوور (کانادا)، کاسا آسیا (اسپانیا)، صوفیه منار (بلغارستان)، ظفار (عمان)، جاده ابریشم (کرواسی) و همچنین برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در دانشگاه یورک (کانادا)، «قول» در جشنواره‌های مونترال (کانادا)، سینه‌کید (هلند)، کودکان کانادا (کانادا)، بمبی (هند)، اولو (فنلاند) و همچنین برنامه نمایش فیلم‌های ایرانی در دانشگاه یورک (کانادا)، «تا آمدن احمد» در جشنواره جایپور (هند/ با کسب دو جایزه) و «حکایت عاشقی» در جشنواره‌های مونترال (کانادا)، کاسا آسیا (اسپانیا / با کسب دو جایزه) و بنگلور (هند) حضور داشته‌اند.

فراخوان دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی منتشر شد

روابط عمومی این جشنواره ضمن اعلام این خبر متن فراخوان دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی را به این شرح منتشر کرد.

«ای نام تو بهترین سرآغاز

به این فراخوان از تمام هنرمندان و سینماگران و نهادهای مختلفی که از چهار سال پیش تاکنون اقدام به ساخت فیلم ورزشی نموده‌اند یا راجع به ورزشکاران اثری تولید نموده‌اند دعوت می‌شود تا آثار خود را به دبیرخانه دهمین جشنواره فیلم‌های ورزشی واقع در خیابان بهار شیراز، پاک ۳۷، واحد ۴ تا دهم ماه مهر ارسال فرمایند.

برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های فیلم کوتاه، مستند، داستانی بلند، تیزر تبلیغاتی و مجموعه‌های تلویزیونی و رسانه‌های تصویری به‌عنوان نماینده ایران در جشنواره ایتالیا شرکت خواهند نمود. 

جهت هماهنگی با دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی می‌توانید با تلفن ۷۷۶۵۴۶۷۱ - ۰۲۱ یا با پس الکترونیکی

ammin.office@gmail.com تماس حاصل نمایید.

بر پایه این خبر، این جشنواره در تاریخ 27 آبان ماه سال جاری در شهر میلان ایتالیا درزمینهٔ فیلم‌های سینمایی داستانی، مستند، تلویزیونی، المپیک و پاراالمپیک و پویانمایی برگزار می‌شود و به انتخاب حیات داوران بیش از ده اثر برگزیده از ایران می‌توانند در آن شرکت کنند.

این جشنواره با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و پاراالمپیک، سازمان صداوسیما، شهرداری تهران و حامیان مالی بخش خصوصی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است مراسم قدرانی و تقدیر از برگزیدگان آثار ایرانی در تاریخ 10 آبان ماه در تهران برگزار می‌شود و آثار برگزیده ضمن دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جوایز نقدی بدون دریافت حق ورودی به جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی در ایتالیا ارسال می‌شوند.

فردا اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه

 اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه فردا سه شنبه 6 مهرماه ساعت 16 در سالن سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می شود.

در همین راستا اعضای هیئت داوران بخش های مختلف این جشنواره اعلام شد.

در بخش داستانی هادی مقدم دوست و محمدرضا شفاه، در بخش مستند سهیل کریمی و محمدرضا امامقلی، در بخش تیزر محمد صادق باطنی و مصطفی رضوانی، در بخش انیمیشن محمدامین همدانی و مهدی جعفری، در بخش علمی مجید محسنی و حسین میرزایی از اعضای هیئت داوران چهارهمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه هستند.

 530 فیلم به بخش مسابقه این جشنواره راه یافتند و داوری برای این فیلم ها در دو بخش هنری و مردمی انجام شده است.

در بخش داوری مردمی از طریق سایت «هنروما» به آدرس honaroma.ir هر یک از آثار جشنواره از ۷ جنبه جذابیت، تاثیرگذاری، داستان پردازی، بازی، فیلمبرداری، تدوین و کارگردانی مورد ارزیابی و رتبه دهی قرار گرفته است.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در 5 بخش فیلم‌‎های داستانی، مستند، علمی- آموزشی، انیمیشن و تیزر تبلیغاتی و با موضوع آزاد، در راستای طرح شهاب وزارت آموزش و پرورش و با هدف شناخت و هدایت دانش‌آموزان هنرمند و مستعد هنر به منظور پرورش استعدادها توسط مجامع اصلی هنری در سطح کشور، توسط موسسه «هنروما» و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

نمایش فیلم «رستگار کن مرا» در سینماتک خانه هنرمندان ایران

فیلم «رستگار کن مرا» به کارگردانی آلن کاوالیه در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در ادامه برنامه‌های سینماتک خانه هنرمندان ایران چهارشنبه 7 مهر فیلم «رستگار کن مرا» به کارگردانی آلن کاوالیه در سلسله نشست‌های پلک تهران به نمایش در می‌آید.

در این برنامه که با موضوع تصویر به مثابه کلام برگزار می‌شود، پس از نمایش فیلم، محمدرضا اصلانی و سعید نوری به گفت و گو درباره این فیلم می‌پردازند.

فیلم «رستگار کن مرا» به کارگردانی آلن کاوالیه چهارشنبه 7 مهر ساعت 17:30 در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید.

علاقه‌مندان برای تیه بلیت می توانند به سایت تیوال مراجعه فرمایند. 

انتهای پیام تله سینما

ایسنا

عناوین تصادفی